birgün

9° AÇIK

SİYASET 20.09.2021 18:41

DiEM25 Türkiye, Demokrasi İçin Bolu'da Buluştu

Avrupa Demokrasi Hareketi DiEM25 üyeleri yeni dönem için neler yapılabileceğinin yanında geçmişten bugüne gelen süreç değerlendirmek adına bir araya geldi.

DiEM25 Türkiye, Demokrasi İçin Bolu'da Buluştu

Türkiye’yi de içeren Avrupa’yı tam bir demokrasiye dönüştürme hedefi ile yola çıkan Avrupa Demokrasi Hareketi DiEM25 üyeleri Bolu’da 18-19 Eylül tarihlerinde bir araya geldi.

Diem25 Bolu Buluşması, üyelerini pandemi sonrası ilk kez fiziki ortamda bir araya getirdi. Önümüzdeki dönem için neler yapılabileceğinin yanında geçmişten bugüne gelen süreç değerlendirildi. DiEM25’in ajandasında yer alan iklim krizi, göç ve göçmen krizi, derin yoksulluk ve demokrasinin tahribatı gibi konular yerel ve ulus ötesi perspektifle ele alındı.

Gelecek dönem için Diem25 Türkiye’nin kurumsallaşması, yapı içerisindeki ilişkilerin kuvvetlendirilmesi ve rutin buluşmaların düzenlenmesi kararlaştırıldı.

Buluşmaya ayrıca zoom üzerinden DiEM25 koordinasyon kolektifi üyesi Beral Madra, Almanya’dan Johannes Fehr ve Deniz Özkan, Anıl Aba, Uygar Özesmi, Kıbrıs CTP Milletvekili Asım Akansoy katıldı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol