birgün

12° PARÇALI BULUTLU

EGE'DE BİRGÜN 22.01.2020 11:48

Dikili’de kadınlar Leyla’yı yalnız bırakmadı

Dikili’de kadınlar, Leyla S.'nin boşanma aşamasında olduğu eşi Murat S. tarafından silahla yaralanmasını protesto etti

Dikili’de kadınlar Leyla’yı yalnız bırakmadı

ARZU PEK

İzmir’in Dikili ilçesinde geçtiğimiz günlerde Leyla S, ayrı yaşadığı ve boşanma aşamasında olduğu eşi Murat S. tarafından sokak ortasında silahla vurularak yaralandı. Olay, Dikili Kadın Platformu tarafından Dikili Atatürk Meydanı’nda protesto edildi.

Dikili Kadın Platformundan adına basın açıklamasını okuyan Münevver Kahraman, kadına karşı şiddet artarak devam ettiğini ifade ederek, “Dikili'de bir kadın eşi tarafından tabanca ile herkesin gözü önünde vuruldu. En az 7 kurşun kovanı etrafa saçıldı. 2 kurşun kadına isabet etti. Canı koca polis gelene kadar kadına kimsenin müdahale etmesine izin vermedi. Polisler geldiğinde gözaltına alınarak karakola götürüldü. Dikili'de üç yıl içinde yaşanan üçüncü koca saldırısıydı. Işığımız ve zümrütümüz canlarından oldular. Leyla’nın hastanede hayati tehlikesi sürüyor. Bilinci açık. Bir kurşun vücudunun içinden çıkarılamadı. Koca gözaltında. Biz adaletin takipçisi olacağız” diye konuştu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız