birgün

15° PARÇALI BULUTLU

BİRGÜN EGE 21.08.2019 10:50

Dikili’de kayyum protestosu

Dikili’de kayyum protestosu

BİRGÜN İZMİR

Dikili'de Emek ve Demokrasi Platformu, İçişleri Bakanlığınca Diyarbakır, Van ve Mardin'de görevden alınan belediye başkanlarının yerin kayyum atamasına karşı dün kitlesel protesto eylemi düzenledi.

Basın açıklamasının Dikili Atatürk Meydanı’nda yapılması için Kaymakamlığa başvuran Emek ve Demokrasi Platformu'na İzmir Valiliğinin genelgesi gerekçe gösterilerek izin verilmedi. Bunun üzerine basın açıklaması Dikili Belediyesi Kültürevi’nde yapıldı.

Dikili Emek ve Demokrasi platformu bileşenlerinden HDP Dikili Eş Başkanı Dursun Kutlu tarafından basın açıklaması okundu.

Basın açıklamasına ilçede bulunan sivil toplum kuruluşu üyeleri ve dikili halkının yanı sıra, eski belediye başkanı Osman Özgüven ve Av. Eşber Yağmurdereli de katıldı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız