birgün

14° PARÇALI BULUTLU

Dikili Kitap Günleri kapılarını açtı

Dikili Belediyesi ve YAYKOOP iş birliği ile düzenlenen 1. Dikili Kitap Günleri başladı. Dikili Belediye Başkanı Kırgöz, Dikili’yi kültür ve sanatın merkezi yapma yolunda yeni adımlar attıklarını söyledi.

BİRGÜN EGE 23.08.2022 15:19
Dikili Kitap Günleri kapılarını açtı
Abone Ol google-news

BİRGÜN EGE

Dikili Belediyesi ve Yayıncılar Kooperatifi (YAYKOOP) iş birliği ile 22-28 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek olan 1. Dikili Kitap Günleri başladı. Açılışa CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, Yayıncılar Kooperatifi (YAYKOOP) Başkanı Elif Akkaya katıldı.

Açılış programı sonrasında CHP Genel Başkanı Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ile CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç “Türkiye’de İnsan Hakları ve Özgürlükler” konulu söyleşide yurttaşlarla bir araya geldi.

62 yayınevinin binlerce kitap seçeneği sunduğu ve bir hafta boyunca kurulacak olan stantlar ilk günden itibaren yoğun ilgi gördü. Bir hafta boyunca Dikili’de yaşayan yazar ve şairler de dahil olmak üzere Türkiye’den pek çok aydının imza günlerinde okurlarıyla buluşacağı etkinlikler kapsamında zengin içerikli söyleşiler gerçekleştirilecek.

‘DİKİLİ SOKAKLARINDA EDEBİYAT, ŞİİR, SANAT KONUŞULACAK’

Dikili tarihinde bir ilki gerçekleştirdiklerini ifade eden Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz "Söz verdiğimiz gibi kentimizi kültür ve sanatın merkezi yapma yolunda hiç durmadan yeni adımlar atıyor ve atmaya da devam edeceğiz. ‘Kitap Dikili’de Güzel’ diyerek bu yıl ilk kez 1. Dikili Kitap Günleri’ni gerçekleştiriyoruz. Dikili sokaklarında edebiyat konuşulsun, şiirler okunsun, müzik sesi duyulsun diye böyle bir çalışmaya imza attık. Hemşehrilerimizi 62 yayınevinin yer aldığı stantlardaki kitaplarla buluşturuyoruz. İş birliğinden dolayı Yayıncılar Kooperatifi’ne teşekkür ediyorum. Değerli siyasetçilerimizi, aydınlarımızı, yazarlarımızı konuk edeceğimiz söyleşilere ve imza etkinliklerine tüm halkımızı davet ediyoruz" dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol