birgün

24° AÇIK

Dilara Yıldız'ı öldüren Oktay Dönmez 3 ayrı suçtan tutuklandı

Tuzla'da Avukat Dilara Yıldız'ı ateşli silahla vurarak öldüren Oktay Dönmez, 3 ayrı suçtan tutuklandı.

KADIN 11.01.2022 22:01
Dilara Yıldız'ı öldüren Oktay Dönmez 3 ayrı suçtan tutuklandı
Abone Ol google-news

Tuzla'da avukat Dilara Yıldız’ı silahla öldüren Oktay Dönmez “tasarlayarak öldürme”, “silahla yağmaya teşebbüs”, “silahla cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçlarından tutuklandı.

Tuzla'da 29 yaşındaki avukat Dilara Yıldız’ı silahla vurarak öldüren eski nişanlısı Oktay Dönmez, gözaltına alınarak emniyetteki işlemlerinin ardından Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’na sevk edilmişti.


3 AYRI SUÇTAN TUTUKLANDI

Dönmez, savcılık sorgusunun ardından “tasarlayarak öldürme”, “silahla yağmaya teşebbüs”, “silahla cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçlarından tutuklama talebiyle Anadolu Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne gönderildi.

Hakimlik, şüpheli Oktay Dönmez’in üzerine atılı suçu işlediğine dair kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren somut delillerin bulunması, suçun vasıf ve mahiyeti, mevcut delil durumunu gerekçe göstererek sevk edildiği suçlardan tutuklanmasına karar verdi.

NE OLMUŞTU?

10 Ocak akşamı 22.00 sıralarında meydana gelen olayda, Oktay Dönmez, ölüm tehditlerinde bulunduğu 29 yaşındaki Avukat Dilara Yıldız'ı silah zoruyla bir restorana götürdü. Dilara Yıldız'ın 3 arkadaşı daha restorana girdi. Durumdan şüphelenen arkadaşları polise ihbarda bulundu. Polis ekiplerinin içeri girdiğini gören Oktay Dönmez, Dilara Yıldız'a silahla ateş açtı. Oktay Dönmez, Avukat Yıldız yere düştükten sonra da ateş etmeye devam etti.

Olay yerinde hayatını kaybeden Dilara Yıldız'ın cenazesi, yapılan incelemelerin ardından adli tıp kuruma sevk edildi.

Yıldız'ın kardeşi Merve Yıldız, ablasının daha önce defalarca şikayetçi olduğunu, Dönmez hakkında uzaklaştırma kararı bulunduğunu söyledi

DHA-İHA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol