birgün

21° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 02.08.2020 15:49

Dilipak'tan akıllara zarar dilekçe: Çocuğuma sosyal mesafe uygulanmasını istemiyorum

Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak'ın paylaştığı dilekçe örneğinde çocukların koronavirüs tedbirlerinden tamamen mahrum bırakılması istendi. Dilekçe büyük tepki çekti.

Dilipak'tan akıllara zarar dilekçe: Çocuğuma sosyal mesafe uygulanmasını istemiyorum

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, sosyal medyada tavsiye niteliğinde skandal bir dilekçe örneği paylaştı. Dilipak'ın paylaştığı dilekçe formunda velilerin okullarda, çocuklarına uygulanacak aşı, maske takma zorunluğu ve sosyal mesafe zorunluluğu gibi uygulamalardan mahrum bırakılması istendi.

Dilipak'ın velilerin imzalayıp okullara vermesi için paylaştığı dilekçe örneğinde, "Okulda veya sınıfta herhangi bir sebeple ve herhangi bir surette çocuğuma aşı, sosyal mesafe, maske takma gibi zorunlulukların uygulanmasını istemiyorum ve buna rızam yoktur" ifadeleri yer aldı.

Formda şu ifadeler var:

Okulda veya sınıfta herhangi bir sebeple ve herhangi bir surette çocuğuma aşı, sosyal mesafe, maske takma gibi zorunlulukların uygulanmasını istemiyoprum ve buna rızam yoktur.

Rızam olmadığı halde böyle bir uygulamaya geçilmesi halinde ise gerek cezai, gerek hukuki yollara başvuracağımı bildirmek isterim."

İstanbul Sözleşmesi'ne karşı yürütülen kadın düşmanı kampanyanın başını çeken Abdurrahman Dilipak, kadınlara 'fahişe' diyerek AKP'nin bile tepkisini çekmişti.

dilipak-tan-akillara-zarar-dilekce-cocuguma-sosyal-mesafe-uygulanmasini-istemiyorum-763630-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız