birgün

18° PARÇALI BULUTLU

BİRGÜN EGE 07.08.2019 14:46

Direnişteki Aliağa Belediyesi işçileri: Mücadelemiz bitmeyecek

Aliağa Belediyesi'nde işten çıkarılan 187 işçi, direnişlerini 82’nci gününde bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Yapılan açıklamada, “Mücadelemiz bitmeyecek” denildi.

Direnişteki Aliağa Belediyesi işçileri: Mücadelemiz bitmeyecek

BİRGÜN İZMİR

Aliağa Belediyesi'nde işten çıkarılan 187 işçi, direnişlerini 82’nci gününe girdi. Demokrasi Meydanı’nda direnişte olan Aliağa Belediye işçileri, Aliağa Belediyesi önünde gerçekleştirdikleri basın açıklamasında “82 gündür devam eden onurlu direnişimize olan inancımızla selamlıyoruz sizleri. Aşımızı, ekmeğimizi evimize götürdüğümüz işimizden haksız, hukuksuz bir şekilde çıkarılalı neredeyse 3 ay oldu. Bu üç aylık sürede direncimizin kırılıp mücadelemizin sekteye uğrayacağını düşünenler büyük bir hayal kırıklığına uğradılar” diye konuştu.

Belediye işçilerinin açıklamasına Petrol İş Sendikası Aliağa Şubesi yönetim kurulu üyeleri ve işyeri temsilcileri de destek verdi.

HESABINI HUKUK ÖNÜNDE SORACAĞIZ

Mayıs ayı maaşlarını ve işçilik alacaklarının halen hesaplarına yatırılmadığını hatırlatan işçiler, protokol imzalatarak işçilerin mücadelesinin sekteye uğramayacağının altını çizdikleri açıklamada, “Bizleri yıllarımızı verdiğimiz işimizden edenler emek ve demokrasi kavramlarını bırakın, yakın bir zamana kadar bu kentin yolunu dahi bilmeyenlere hazırlattıkları protokolleri işten çıkarttıkları emekçi arkadaşlarımıza imzalatarak mücadelemizi sekteye uğratacaklarını zannettiler. Biz ilk günden itibaren şuna inandık; sayımız ne olursa olsun bize karşı işlenen bu sosyal cinayetin hesabını hukuk önünde soracağız. Belediye Başkanı Serkan Acar da hukuk önünde bunun hesabını veremeyeceğini ve ceza alacağını bildiği için protokol adı altındaki ahlaksız teklifler ile bu cezai sorumluluktan kurtulmaya çalışmaktadır. Buradan tekrar ediyoruz, bedeli ne olursa olsun bu haklı davamızdan asla ama asla vazgeçmeyeceğiz” ifadeleri kullanıldı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız