birgün

26° AZ BULUTLU

SİYASET 06.12.2019 17:20

Dışişleri Bakanlığı: Taahhütler yerine getirilmezse Suriye'den çıkmayacağız

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy yaptığı açıklamada, ABD ve Rusya tarafından verilen taahhütlerin yerine getirilmediği takdirde Suriye'den çıkılmayacağını ifade etti

Dışişleri Bakanlığı: Taahhütler yerine getirilmezse Suriye'den çıkmayacağız

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy: “Rusya ve ABD ile sağlanan mutabakatlarda taahhütler yerine getirilmezse Barış Pınarı Harekatı'nı sürdürme hakkımızı saklı tutuyoruz. Güvenli bölgeyi teröristlerden temizleyene kadar Suriye'den çıkmayacağız” dedi.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, aylık değerlendirme toplantısının ardından Dışişleri Bakanlığı A Blok Fatin Rüştü Zorlu Salonu’nda basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Hami Aksoy'un açıklamalarından satır başları şu şekilde:

''Suriye'de verilen taahhütler yerine getirilmediği takdirde barış harekatını başlatma hakkımızı saklı tutuyoruz. Suriye teröristlerden arınana kadar Suriye'den çıkmayacağız. Bugüne kadar Suriye'de terörden temizlediğimiz bölgelere 370 bin Suriyeli gönüllü geri döndü."

"Herhangi bir müttefikin savunma planlarına dönük tasarrufumuzun olmadığı sonuçlarda da yer alıyor."

"Irak'taki gelişmeleri endişe ile takip ediyoruz. Mevcut tahribatın çözülmesi için biran önce yeni hükümetin kurulması gerekiyor. "

"Bağdadi'nin ele geçirilmesinde anahtar rol oynadık.''

İHA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız