birgün

18° KAPALI

DÜNYA 15.09.2019 11:48

Dışişleri'nden 'Suudi Arabistan'daki İHA saldırısı' açıklaması

Dışişleri'nden 'Suudi Arabistan'daki İHA saldırısı' açıklaması

Dışişleri Bakanlığı, Suudi Arabistan'ın milli petrol şirketi 'Saudi Aramco'ya ait tesislere düzenlenen saldırıları kınadığını duyurdu.

Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, "Suudi Arabistan’ın milli petrol şirketi Saudi Aramco'ya ait iki ayrı tesise insansız hava araçlarıyla düzenlendiği bildirilen saldırıları kınıyoruz. Bu vesileyle bölgede ve Körfez'de güvenlik ve istikrara zarar verecek her türlü provokatif adımdan kaçınılmasının önemini tekrar vurguluyoruz" denildi.

Suudi Arabistan’da iki büyük petrol tesisinde dün gece yangın çıkmış, olaya ilişkin açıklama yapan Husilerin askeri sözcüsü Yahya Seri, Abkayk ve Khurais'teki tesislere 10 İHA saldırısı düzenlediklerini belirterek, Yemen savaşının devam etmesi durumunda saldırıların daha da şiddetleneceğini söylemişti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız