birgün

9° AÇIK

BİRGÜN EGE 06.04.2021 14:11

DİSK Ege Bölge Temsilciliği: Acil kapanma kararları alınsın

DİSK Ege Bölge Temsilciliği: Acil kapanma kararları alınsın

BİRGÜN EGE

DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, mart ayında normalleşmeye geçmeden önce düşük olan Covidin şimdi yüzde 40’lık bir artış göstermekte olduğunu kaydetti.

Yazılı açıklama yapan Sarı, normalleşmeye geçmeden önce uygulamada olan çalışma saatlerinin düzenlenmesi, uzaktan çalışma, dönüşümlü çalışma ve toplu ulaşımda kontrollü binişlerin şu an ortadan kalkmış durumda olduğunu kaydetti. Sarı, “Sağlıkçılardan sonra sokakta, alanda; hizmet üreten ve götüren grup belediye işçileridir. Pandeminin bu can alıcı noktasında ve vaka sayılarının yükseldiği bu günlerde neden hala çalışma koşullarında dönüşümlü çalışma gibi kararlar alınmıyor? Oysa bu yetki il hıfzıssıhha kurullarına bırakılmıştır. Acil karar alınmasını talep ediyoruz” dedi.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi İzmir’de de vaka sayıları ciddi şekilde artmaya devam ettiğini belirten Sarı,

“İzmir’de son bir haftada vaka sayılarında yüzde 40’lık bir artış görülüyor. Bu enfeksiyonda varyant virüsün baskın hale geldiğini vakaların yüzde 55 ile 70’inde görüyoruz. Haftanın 5 günü yoğun bir şekilde devam eden hareketlilik var. Sadece cumartesi günü yasağı koyularak bulaş hızı bu denli yüksek varyant virüsü durdurmak mümkün mü? AVM’ler açık, toplu taşıma tıklım tıklım, sokaklarda kontrolsüz bir kalabalık var, iş hayatı aynen devam ediyor” diye konuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol