birgün

17° PARÇALI BULUTLU

BİRGÜN EGE 04.08.2021 13:57

DİSK Ege Bölge Temsilciliği’nden afetlere karşı kampanya

DİSK Ege Bölge Temsilciliği “Dayanışma Yaşatır” diyerek afetlere karşı kampanyayı başlattığını duyurdu.

DİSK Ege Bölge Temsilciliği’nden afetlere karşı kampanya

Gözde KOÇ

DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, bugün yaptığı açıklamada yaşanan afetlere karşı kampanyayı duyurdu.

Sarı, ülkenin dört bir yanında bir süredir devam eden afetler nedeniyle zor zamanlardan geçtiğini belirterek, “Afetlere karşı mücadelede konfederasyonumuz üyesi işçilerin de yer aldığı emekçiler zor koşullar altında mücadele etmektedir. Afetlerin gerçekleştiği yerlerde oluşan tahribat nedeniyle bölge halkı da büyük zorluklar yaşamaktadır” dedi.

Sarı, Yönetim Kurulu’nun, hem afetlere karşı mücadelenin güçlendirilmesi hem de afetlerin yarattığı yıkıma karşı halkın sorunlarına çözüm üretilebilmesi ve sendikaların arasındaki bilgi akışının hızlandırılması açısından, DİSK Bölge Temsilcilikleri inisiyatifinde “afet koordinasyonları” oluşturulmasının doğru olacağı tespitinde bulunduğunu söyledi.

Ayrıca Sarı, şunları ekledi:

“Konfederasyonumuzun almış olduğu karar doğrultusunda İzmir DİSK Ege Bölge Temsilciliği tarafından konfederasyonumuza bağlı şubelerimizle birlikte yapmış olduğumuz toplantı sonucunda; başta konfederasyonumuz, sendikalarımız ve yerelde de üyelerimiz ile birlikte yangın bölgesi hariç tüm bölge temsilciliklerimizle ekonomik, sosyal ve insani dayanışma ağını oluşturma kararı almış bulunmaktayız. Zaten yangının başladığı ilk günden itibaren örgütlü olduğumuz tüm belediyelerdeki üyelerimiz afet bölgesinde insanüstü gayret göstererek çalışmalara katılmış ve bu çalışmaların devamı adına da bu dayanışma örgütlenmiştir.”

‘Dayanışma Yaşatır’ diyerek başlatılan kampanyada, “Bu dönemde dayanışmanın ne kadar önemli olduğu ve tüm ülkede kuracağımız dayanışma ağının yaşadığımız afetlerde işçi sınıfı ile birlikte her türlü yaşam hakkı için yaraları sarmaya çalışacağımızı ifade edip, kampanyayı başlatmış bulunmaktayız” ifadeleri kullanıldı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol