birgün

22° AÇIK

DİSK Genel-İş İzmir şubelerinin yeni binası açıldı

DİSK Genel-İş İzmir şubelerinin yeni hizmet binası gerçekleştirilen törenle açıldı. DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, Türkiye’nin umudu olacak bir mücadeleyi büyüttüklerini söyledi.

BİRGÜN EGE 18.03.2022 12:16
DİSK Genel-İş İzmir şubelerinin yeni binası açıldı
Abone Ol google-news

BirGün EGE

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’na (DİSK) bağlı Türkiye Genel Hizmetler İşçileri Sendikası (Genel-İş) İzmir şubelerinin yenilenen hizmet binası törenle açıldı. Kahramanlar’daki 5 katlı hizmet binasının açılışına İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP İzmir milletvekilleri Kani Beko ve Atilla Sertel, DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, Genel-İş Genel Başkanı Remzi Çalışkan, DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda DİSK üyesi katıldı.

Genel-İş Genel Başkanı Remzi Çalışkan, Abdullah Baştürk ve arkadaşlarının 60 yıl önce sendikayı kurduğunu hatırlatarak, "Bu bina bir ihtiyaç. Binalar ihtiyaçtır, ihtiyaçları yapacağız ancak esas ihtiyacımız eğitimdir. Bilinçli olmaktır, sınıf bilincine sahip olmaktır. Ve mücadeleyi daha da büyütmektir” dedi.

‘TÜRKİYE’NİN UMUDU OLACAK BİR MÜCADELEYİ BÜYÜTÜYORUZ’

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu da bu binaların taştan, duvardan ibaret olmadığını, binaların harcında emeği olan herkesle birlikte mücadele edeceklerini söyledi. Çerkezoğlu, “Bu binalarda toplantılarımızı, eğitimlerimizi yapıyoruz. Kararlarımızı alıyoruz, hedeflerimizi belirliyoruz. Bize yaşatılmaya çalışılan bu düzeni, insanca yaşayacağımız ve çalışacağımız bir düzene çevirmek için mücadele hedeflerimizi buralarda belirliyoruz. Ve ondan sonra da bu binalardan çıkıp iş yerlerine, alanlara, meydanlara akıyoruz. Bütün Türkiye işçi sınıfının Türkiye’nin umudu olacak bir mücadeleyi büyütüyoruz” diye konuştu.

‘OMUZ OMUZA MÜCADELE EDECEĞİZ’

Daha sonra DİSKin yeni hizmet binasının hayırlı olmasını dileyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, şunları söyledi: “Çok heyecan verici bir anı yaşıyoruz. Bu krizde, bu yoksullukta, bu salgında, bütün bu sıkıntıların arasında DİSK Genel-İş Sendikası böyle bir binayı açma yürekliliğini gösterdi. Bunun emeğini verdi. Tebrik ediyorum. Bütün bu sıkıntılara rağmen bunu başarmanız son derece kıymetli. Türkiye ve dünya çok sıkıntılı günlerden geçiyor. Bu sıkıntılı günleri atlatmanın tek çözümü ‘Kurtuluş yok tek başına. Ya hep beraber ya hiçbirimiz’ sözünde saklı. Omuz omuza, hep birlikte mücadeleye devam edeceğiz.”

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol