birgün

7° PARÇALI BULUTLU

ÇALIŞMA YAŞAMI 30.10.2020 07:00

DİSK kölelik yasasına karşı tüm işyerlerinde eylemde

DİSK kölelik yasasına karşı tüm işyerlerinde eylemde

EMEK SERVİSİ

DİSK, işçilerin kıdem tazminatı, iş güvencesi ve emeklilik haklarını hedef alan, kayıt dışı işçi çalışmayı ödüllendiren, esnek ve güvencesiz çalışmayı yaygınlaştıran torba yasa teklifine karşı eylemlerine başlıyor. DİSK’in örgütlü olduğu tüm işyerlerinde bugün bildiriler okunacak, açıklamalar yapılacak.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edilen ve önümüzdeki günlerde Genel Kurul’a gelmesi beklenen ‘İşsizlik Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi’ne tepkiler sürüyor.

Türk-İş’in 81 ilde açıklama yaparak teklifi protesto etmesinin ardından DİSK de eylem programını açıkladı.

Program şöyle:

♦ Bugün DİSK’in örgütlü olduğu tüm işyerlerinde ortak pankart ve dövizlerle, pandemiye uygun koşullarda bildiriler okunacak, basın açıklamaları yapılacak. Akşam da sosyal medyada yaygın etkinlik düzenlenecek.

♦ 2-3 Kasım’da bölgelerde DİSK Yönetim Kurulu üyelerinin de katılacağı kitlesel basın açıklamaları yapılacak.

♦ 4 Kasım’da genel başkan ve yönetim kurulu üyeleri, sendikaların genel merkez yöneticileri ve şube yöneticilerinin de katılımıyla Meclis önünde basın açıklaması gerçekleştirilecek.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol