birgün

10° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 15.10.2021 14:48

Diyanet Başkanı Erbaş, Talibancıları ağırladı

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Taliban heyetini makamında ağırladı.

Diyanet Başkanı Erbaş, Talibancıları ağırladı

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ankara'da temaslarını sürdüren Afganistan Geçici Hükümeti Dışişleri Bakan Vekili Mawlawi Amir Khan Mutaqi başkanlığındaki heyeti makamında ağırladı.

Taliban temsilcisi Mutaqi görüşmede, Türkiye ve Afganistan’ın tarihe dayalı ilişkilerinde yeni ve olumlu bir sayfa açacaklarını kaydetti.

Taliban heyeti dün de Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşmüştü. Çavuşoğlu görüşme sonrası "Her şeyden önce ülkenin birliği beraberliği için kapsayıcı olmaları gerektiğini, bugün bir kere daha söyledik" demişti.

Öte yandan CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka ise İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı Uluslararası Kadın Sempozyumu’nda Taliban’a ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan’ın ‘Taliban ile ters düşen bir yanımız yok’ sözlerini hatırlatan Nazlıaka “Taliban’ı tanımıyoruz, tanımayacağız, tanıyanı da tanımıyoruz!” dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol