birgün

12° AÇIK

GÜNCEL 31.10.2020 08:00

Diyanet’in kitap masrafı 12 milyon TL

Diyanet’in kitap masrafı 12 milyon TL

Mustafa M. Bildircin

2021 yılı için öngörülen 12,9 milyar TL’lik bütçesi ile birçok bakanlığın bütçesini geride bırakan Diyanet İşleri Başkanlığı, pandemi dönemindeki yüksek maliyetli harcamalarına yenisini ekledi. Diyanet’in 4-6 Yaş kuran kurslarının yeni eğitim dönemi için bastırdığı öğretmen ve etkinlik kitaplarının maliyetinin 1,9 milyon TL olduğu öğrenildi.

Diyanet, hemen her ihalesinde olduğu gibi 4-6 yaş kuran kurslarında kullanılacak kitapların basım işi ihalesinde de “Pazarlık” yöntemine başvurdu. Pazarlık yönteminin kullanımına gerekçesi olarak ise Kamu İhale Kanunu gösterildi.

2020’DE 600 BİN KİTAP

Diyanet’in 2020 yılında bastırdığı kitapların toplam maliyeti 12 milyon TL’yi aştı. İdare 2020 Ocak-Ekim döneminde aralarında, “Geçmişten Günümüze Hurafeler, İlahi Adalet ve Rahmet Penceresinden Kötülük ve Musibetler, Hikayelerle Çocuklara Esma’ül Hüsna” gibi kitapların da olduğu toplam 600 bin kitap bastırdı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız