birgün

23° AZ BULUTLU

GÜNCEL 31.10.2020 08:00

Diyanet’in kitap masrafı 12 milyon TL

Diyanet’in kitap masrafı 12 milyon TL

Mustafa M. Bildircin

2021 yılı için öngörülen 12,9 milyar TL’lik bütçesi ile birçok bakanlığın bütçesini geride bırakan Diyanet İşleri Başkanlığı, pandemi dönemindeki yüksek maliyetli harcamalarına yenisini ekledi. Diyanet’in 4-6 Yaş kuran kurslarının yeni eğitim dönemi için bastırdığı öğretmen ve etkinlik kitaplarının maliyetinin 1,9 milyon TL olduğu öğrenildi.

Diyanet, hemen her ihalesinde olduğu gibi 4-6 yaş kuran kurslarında kullanılacak kitapların basım işi ihalesinde de “Pazarlık” yöntemine başvurdu. Pazarlık yönteminin kullanımına gerekçesi olarak ise Kamu İhale Kanunu gösterildi.

2020’DE 600 BİN KİTAP

Diyanet’in 2020 yılında bastırdığı kitapların toplam maliyeti 12 milyon TL’yi aştı. İdare 2020 Ocak-Ekim döneminde aralarında, “Geçmişten Günümüze Hurafeler, İlahi Adalet ve Rahmet Penceresinden Kötülük ve Musibetler, Hikayelerle Çocuklara Esma’ül Hüsna” gibi kitapların da olduğu toplam 600 bin kitap bastırdı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol