birgün

24° AÇIK

GÜNCEL 29.06.2020 11:23

Diyanet İşleri Başkanı: Çocuklarımıza yaradana itaat etmeyi öğreteceğiz

Diyanet TV’de ‘Yaz Kur’an Kursları Eğitim Programları’nın açılış dersini yapan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, “Çocuklarımız İslam’ı tanımakla yeryüzündeki en yüce idealin, yaradana itaat ve yaratılanlara merhamet olduğunu öğrenecektir” ifadelerini kullandı

Diyanet İşleri Başkanı: Çocuklarımıza yaradana itaat etmeyi öğreteceğiz

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl Diyanet TV üzerinden uzaktan eğitim yöntemiyle düzenlediği ‘Yaz Kur’an Kursları Eğitim Programları’, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın yaptığı açılış dersiyle başladı.

İlk derste programdaki niyetlerine ilişkin açıklamalar yapan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, çocuklara “yaradana itaati” öğreteceklerini söyledi. Erbaş bunun “yeryüzündeki en yüce ideal” olduğunu savundu.

Diyanet İşleri Başkanı, şunları kaydetti:

“Çocuklarımız İslam’ı tanımakla yeryüzündeki en yüce idealin, yaradana itaat ve yaratılanlara merhamet olduğunu öğrenecektir. Dolayısıyla insana ve çevreye saygının, sorumluluk, dürüstlük ve iyilik numuneleri olarak geleneğimizin ve geleceğimizin teminatı olacaktır inşallah. Anne-babalar olarak bizler de yaz Kur’an kurslarımızla onlara bu imkânı sağlayarak en değerli mirası bırakmış olacağız.”

DİN EĞİTİMİNDEN UZAK KALAN ÇOCUKLAR, GELECEK KURAMAZMIŞ!

Ali Erbaş, anne babalara da kimi ‘uyarılarda’ bulundu.

Anne babaların çocuklarını yaşadıkları çağı dikkate alarak yetiştirmeleri gerektiğini söyleyen Erbaş, din eğitiminden uzak kalan çocukların daha iyi bir gelecek inşa etmesinin zor olduğunu iddia etti.

Erbaş şu ifadeleri kullandı:

“Onların maddi ihtiyaçlarının gidermek için gösterdiğimiz azim ve gayreti manevi gelişimleri için de gösterelim. Zira din ve ahlak eğitiminden uzak kalan çocuklarımızın; tarihini, toplumunu, medeniyetini tanıması ve daha iyi bir gelecek inşa etmesi oldukça zordur. Bu görevimizi ihmal etmenin, telafisi mümkün olmayan olumsuz sonuçlara sebep olacağını asla göz ardı etmeyelim.”

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız