birgün

15° AÇIK

Diyanet, LGBTİ+’ları hedef almayı sürdürüyor: Bir neslin felaketini hazırlar

Diyanet İşleri Başkanı, insanların cinsiyetinin “Allah tarafından belirlendiğini” ve “özgürlük alanı olmadığını” iddia ederek, LGBTİ+’leri hedef aldı. Erbaş, eşcinselliğin “bir neslin felaketini hazırlayacağını” öne sürdü. Ali Erbaş, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü’nce Konya’da bir otelde düzenlenen ‘Yurt Dışı Din Hizmetleri Konferansı’na katıldı. Konferansın ardından cuma namazı için Kapu Camiine geçen Erbaş, cuma hutbesinde eşcinselleri […]

GÜNCEL 05.07.2019 15:15
Diyanet, LGBTİ+’ları hedef almayı sürdürüyor: Bir neslin felaketini hazırlar
Abone Ol google-news

Diyanet İşleri Başkanı, insanların cinsiyetinin “Allah tarafından belirlendiğini” ve “özgürlük alanı olmadığını” iddia ederek, LGBTİ+’leri hedef aldı. Erbaş, eşcinselliğin “bir neslin felaketini hazırlayacağını” öne sürdü.

Ali Erbaş, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü’nce Konya’da bir otelde düzenlenen ‘Yurt Dışı Din Hizmetleri Konferansı’na katıldı.

Konferansın ardından cuma namazı için Kapu Camiine geçen Erbaş, cuma hutbesinde eşcinselleri hedef gösterdi.

Erbaş şunları söyledi:

“Neslimizi muhafaza etmek ve geleceğimize sahip çıkmak, mümin bir kul olarak hepimizin vazifesidir. Nesil güvenliği, en az can ve mal güvenliğimiz kadar değerlidir ve dokunulmazdır. İffet ve haysiyetimiz, helal dairesinde yaşama gayretimiz mukaddestir. Hem kadının, hem de erkeğin iffetini, saygınlığını ve haklarını korumaya yardım eden en değerli kurum ailedir. Aile hayatı, aramızda güven ve huzur bağları örer. Aileyi yok sayan ve aile yapısını bozan her türlü düşünce ve davranış, aslında toplumsal bağları hedef almaktadır. Bir toplumun geleceğine umutla bakabilmesi için, öncelikle evlenme çağına gelmiş genç kuşaklar, bir yuva kurarak meşru birlikteliklere özendirilmelidir. Zira aile, dünden bugüne insanoğlunun neslini sağlıklı bir biçimde devam ettirebilmesi ve medenî bir hayat sürdürebilmesi için bahşedilmiş en eski ve en köklü ocak, en muhkem kaledir.”

“CİNSİYETE MÜDAHALE EDİLMESİ BÜTÜN BİR NESLİN FELAKETİNİ HAZIRLAR”

Konuşmasında “İnsanın cinsiyetinin Allah tarafından belirlendiğini” iddia eden Erbaş, “Irkımızı, rengimizi ve ömrümüzü olduğu gibi cinsiyetimizi de Yüce Yaradan belirlemiştir. Fıtratın kodlarıyla oynamak, yaradılıştan gelen özellikleri değiştirmeye çalışmak sünnetullaha aykırıdır. Cinsiyete müdahale eden ve cinsiyetsizliğe davet eden çabalar, sadece bireyin değil, bütün bir neslin felaketini hazırlar. Cinsiyet seçimini kişisel bir özgürlük alanı gibi göstererek ilahi iradeyi yok saymak, haddi aşma ve kulluktan sapmadır. Tarih boyunca bütün inançlar, bu tür anlayışları şiddetle reddetmiş ve lanetlemiştir” dedi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol