birgün

12° PARÇALI BULUTLU

Diyanet, "manevi destek" için deprem bölgesine 2500 personel gönderdiğini açıkladı

Diyanet İşleri Başkanlığı, Kahramanmaraş merkezli deprem bölgesinde, 52 il müftüsü ve 2 bin 500 Diyanet 'personeli'nin görevlendirildiğini açıkladı.

GÜNCEL 07.02.2023 17:54
Diyanet, "manevi destek" için deprem bölgesine 2500 personel gönderdiğini açıkladı
Abone Ol google-news

Diyanet, Kahramanmaraş merkezli 10 kentte meydana gelen binlerce yurttaşın hayatını kaybettiği depremin ardından deprem bölgesinde, 52 il müftüsü ve 2 bin 500 Diyanet personelinin görevlendirildiğini açıkladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Diyanet İşleri Başkanlığı genel müdürleri, daire başkanları, 52 il müftüsü ve çok sayıda ilçe müftüsü ile başka illerden görevlendirilen yaklaşık 2 bin 500 Diyanet personelinin, Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) ekiplerinin, arama kurtarma, insani yardım, manevi destek çalışmalarına devam ettiği belirtilerek deprem bölgesindeki "vatandaşlara yardım ettiği" aktarıldı.

Başkanlıktan yapılan açıklamada, “Ayrıca, uygun olan Kur'an kursları ve Diyanet Akademi Merkezleri de vatandaşların hizmetine sunulmuştur. İlk aşamada, merkez teşkilatında genel müdür, daire başkanı, taşrada ise il müftüleri unvanlarında bulunan personelin izinleri iptal edilmiş ve görevlendirmeye hazır halde beklemeleri talimatı verilmiştir” ifadelerine de yer verildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol