birgün

19° AZ BULUTLU

Diyanet nüfuz alanını genişletiyor: Bir protokol daha

AKP iktidarı döneminde etkisi giderek artan Diyanet, bu kez de Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ile dini ve toplumsal konularda faaliyetler düzenlemek amacıyla iş birliği protokolü imzaladı. Bu kapsamda, TBB ve belediyelere bağlı mekanlarda, ‘dini ve milli gün ve geceler’ gibi özellikli zaman dilimlerinde toplumu ‘din konusunda bilgilendirmek’ iddiasıyla programlar yapılacak.

GÜNCEL 12.04.2022 10:26
Diyanet nüfuz alanını genişletiyor: Bir protokol daha
Abone Ol google-news

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) arasında dini ve toplumsal konularda ders, seminer, konferans gibi faaliyetler ile ortak programlar düzenlenmesini amaçlayan iş birliği protokolü imzalandı.

AA’nın aktardığına göre Diyanet İşleri Başkanlığı’nda düzenlenen törende, iş birliği protokolüne, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ile TBB ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin imza attı.

Protokolle Diyanet İşleri Başkanlığı taşra teşkilatı ile gönüllü belediyeler arasında yapılacak iş birliklerinin teşvik edilmesi amaçlanıyor.

Bu kapsamda, TBB ve belediyelere bağlı mekanlarda, ‘dini ve milli gün ve geceler’ gibi özellikli zaman dilimlerinde toplumu ‘din konusunda bilgilendirmek’ iddiasıyla programlar yapılacak.

Aile, kadın, çocuk, genç, yaşlı ve engelli bireylere yönelik ders, seminer, konferans gibi faaliyetler gerçekleştirilecek. 'Sosyal uyumu sağlamak' üzere göçmenlere yönelik sosyal ve kültürel etkinlikler düzenlenecek.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol