birgün

4° PARÇALI BULUTLU

Diyanet polisin ve askerin heyecanını pekiştirecek

Diyanet, “Polisler İçin Dini ve Ahlaki Bilgiler” isimli bir kitap yayımladı. Kitabın basım amacı “Polislerimizin azim ve heyecanlarını pekiştirmek” olarak açıklandı.

GÜNCEL 01.07.2022 06:30
Diyanet polisin ve askerin heyecanını pekiştirecek
Abone Ol google-news

Mustafa BİLDİRCİN

2022 yılının Ocak-Mayıs döneminde bastırdığı kitaplar için 18 milyon 500 bin TL harcayan Diyanet İşleri Başkanlığı, polislerin ve askerlerin "dini bilgileri öğrenmesi” için bastırdığı kitapları satışa çıkardı. Diyanet İşleri Bakanlığı’nın yayın satış sitesinden 40 TL liste fiyatı ile satışa çıkarılan kitabın tanıtım yazısında dikkat çeken ifadeler kullanıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde oluşturulan komisyonca yazılan 336 sayfalık “Polisler İçin Dini ve Ahlaki Bilgiler” isimli kitapta, “Ahlak ve sosyal hayata dair bilgilere” yer verildiği bildirildi. İhalesi 15 Mart’ta gerçekleştirilen kitabın satışta olan baskısının ikinci baskı kapsamında hazırlanan kitap olduğu belirtildi.

Kitabın, “Bir Müslüman’ın bilmesi gereken temel esaslar dikkate alınarak” hazırlandığını kaydeden tanıtım yazısında şu ifadelere yer verildi:

“Bu eserde iman, ibadet, ahlak ve sosyal hayata dair bilgilere yer verilmiş, dinimizin temel ilke ve değerleri sade bir dil ile anlatılmaya gayret edilmiştir. Böylece yüce idealler uğrunda kutsal bir görev ifa eden güvenlik güçlerimizin İslam dinini sahih kaynaklardan en doğru şekilde öğrenmeleri hedeflenmiştir. Sahih dini bilgiyle şekillenen sağlam bir inanç, huzur ve güvenliğimiz için her türlü tehlikeyi göze alan emniyet mensuplarımızın manevi gücünü ve motivasyonunu daha da artıracaktır.”

Başkanlık, “Polisler için Dini ve Ahlaki Bilgiler” kitabı için 264 bin TL öderken “Askere Temel Dini Bilgiler” kitabının basım maliyeti ise 528 bin TL oldu.

BEŞ AYDA 18 MİLYON TL

Diyanet, 2022’nin Ocak-Mayıs döneminde basım ihalesini gerçekleştirdiği dini kitaplar için 18 milyon TL harcadı. Maliyetleri ile öne çıkan bazı kitaplar şöyle kaydedildi:

•Dini Bilgiler Soruları, Dualarımı Öğreniyorum, Hayatın Tekrarı Yok, İbadetlerimi Öğreniyorum, Sünnete Göre Yaşamak: 620 bin TL.

•Hikayelerle Çocuklara 40 Ayet, Hikayelerle Çocuklara 40 Dua, Hikayelerle Çocuklara Esma-i Hüsna: 672 bin TL.

•Peygamber Hikayeleri, Zehra’nın Hadis Günlüğü, Ela ile Efe Umre’ye Gidiyor: 538 bin 750 TL.

•Hz. Muhammed’in Hayatı Hatemü’l Embiya: 695 bin 700 TL

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol