birgün

27° AÇIK

Diyanet’ten kamu spotlarına 295 bin TL

GÜNCEL 10.11.2019 09:06
Diyanet’ten kamu spotlarına 295 bin TL
Abone Ol google-news

İsmail ARI

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın resmi sosyal medya hesabından paylaştığı ve tartışmalara neden olan videolar için ihale yaptığı ortaya çıktı. İhaleyi “Mois İletişim Ve Etkinlik Yönetimi Reklam Tanıtım Organizasyon Danışmanlık Şirketi” kazandı ve toplam 295 bin TL ödendi. Aynı şirket bir ay önce de Diyanet’in “III. Afrika Ülkeleri Müslüman Dini Liderler Zirvesi Organizasyon İşi” başlığıyla yaptığı ihaleyi kazandı. Diyanet bu ihale için de şirkete 265 bin TL ödedi.

Mois İletişim Şirketi’nin Diyanet’in “gözde” şirketlerinden olduğu da öğrenildi. Şirket Diyanet’in Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nda düzenlediği “Yanımızda Olan Birileri Var” kampanyasını da hazırladı. Şirket Diyanetin Sıfır Atık Projesi ile Cumhurbaşkanlığı’nın "Zamanını Aşan Medeniyet Özbekistan Sergi ve Sempozyumu'nun” iletişim ve etkinliklerini hazırladı. Şirket aynı zamanda Diyanet Vakfı’nın reklam filmleri ile sosyal medya çalışmalarını yapıyor. HDP Milletvekili ve Kadın Meclisi Sözcüsü Dirayet Dilan Taşdemir, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın “Telefonuna değil, eşinin yüzüne bak” adıyla hazırladığı kamu spotuyla ilgili Meclis’e soru önergesi sundu.

cukurda-defineci-avi-540867-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol