birgün

9° AÇIK

GÜNCEL 11.12.2020 14:18

Diyanet ülke genelinde yağmur duasına çıktı

Diyanet İşleri Başkanlığınca, ülke genelinde cuma namazı sonrası bütün camilerde yağmur duası yapıldı.

Diyanet ülke genelinde yağmur duasına çıktıDiyanet İşleri Başkanlığı'nın kararıyla cuma namazı sonrası bütün camilerde yağmur yağması için dua edildi.

Camilerde "Su: Hayat ve Şifa Kaynağımız" konulu hutbe okunarak, yağmur duası yapıldı.

Türkiye'nin önemli tarım merkezlerinden Urfa'da cuma namazında yağmur duası yapıldı. Tarihi Balıklıgöl Yerleşkesi'nde Dergah Camisi'ndeki yağmur duasında, uzun süredir yağış düşmediği hatırlatılarak, özellikle ekinlerin ve hayvanların suya ihtiyacı olduğu dile getirildi, rahmet temennisinde bulunuldu.

Malatya, Adıyaman ve Maraş'ta da aynı şekilde yağmur yağması için dua edildi.

diyanet-ulke-genelinde-yagmur-duasina-cikti-815593-1.

Kırıkkale'de sabah saatlerinden itibaren başlayan sağanağa rağmen başta Nur Cami ve Külliyesi olmak üzere bütün camilerde yapılan duaya cemaat "amin" dedi.

Nevşehir'de kent merkezindeki Bekir Efendi Camisi'nde namazın ardından edilen duada, kuraklık yaşanan bölge için yağmur isteğinde bulunuldu.

diyanet-ulke-genelinde-yagmur-duasina-cikti-815592-1.

Sivas’ta da tüm camilerde cuma namazı sonrası yağmur duası yapıldı. Sivas Valisi Salih Ayhan da Cumhuriyet Üniversitesi Merkez Camisi’nde yapılan duaya katıldı.

diyanet-ulke-genelinde-yagmur-duasina-cikti-815594-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol