birgün

21° AÇIK

Diyarbakır Büyükşehir'de görevden alma: Genel sekreterlik görevine kaymakam atandı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nde genel sekreter olarak görev yapan Ayhan Kardan görevden alındı. Kardan yerine Sur Kaymakamı Abdullah Çiftçi atandı.

GÜNCEL 23.05.2022 12:24
Diyarbakır Büyükşehir'de görevden alma: Genel sekreterlik görevine kaymakam atandı
Abone Ol google-news

Diyarbakır Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi'ne kayyum olarak atanan Ali İhsan Su, belediyede genel sekreter olan görev yapan Ayhan Kardan'ı görevden aldı.

Diyarbakır'ın yerel haber sitelerinde yer alan haberlere göre, iki yıldır genel sekreterlik görevini yürüten Kardan'ın yerine Sur Belediyesi Kaymakamı Abdullah Çiftçi atandı.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yayınlanan Valiler Kararnamesi ile Diyarbakır Valisi ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne kayyum olarak atanan Münir Karaoğlu görevden alınmış yerine Mersin Valisi Ali İhsan Su atanmıştı.

Geçen hafta göreve başlayan Su, ikinci haftasında Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayhan Kardan'ı görevden aldı. Kardan'dan boşalan koltuğa ise Sur Kaymakamı ve Sur Belediyesi Kayyumu Abdullah Çiftçi getirildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol