birgün

12° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 06.03.2016 13:45

Diyarbakır Cezaevi'nden 6 tutuklu firar etti

Diyarbakır Cezaevi'nden 6 tutuklu firar etti

Diyarbakır D Tipi Cezaevi'nden 6 siyasi tutuklu firar etti. Firari tutukluların 'PKK üyeliği gerekçesiyle' cezaevinde tutulduğu belirtiliyor.

El Cezire'nin haberine göre Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı D Tipi Kapalı Cezaevi'nde incelemelerde bulundu. Polis, cezaevi çevresinde arama yapıyor.

Alınan bilgiye göre, Kayapınar ilçesindeki Diyarbakır D Tipi Ceza İnfaz Kurumu’nda bu sabah yapılan sayımda 6 mahkumun olmadığı farkedildi.

"PKK’ye üye olmak, yardım ve yataklık" suçlarından cezaevinde bulunan mahkumların firar etmesiyle ilgili araştırma başlatıldı.

Firari mahkumlar arasında Bingöl M Tipi Ceza İnfaz Kurumu’ndan 25 Eylül 2013'te tünel kazıp firar ettikten sonra yakalananların da yer aldığı öğrenildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol