birgün

17° AÇIK

GÜNCEL 16.07.2021 11:52

Diyarbakır'da 4.0 büyüklüğünde deprem

Diyarbakır ve çevre illlerde hissedilen bir deprem meydana geldi. Kandilli'nin aktardığı bilgiye göre; Ergani'de saat 11.44'te 4 büyüklüğünde bir sarsıntı oldu.

Diyarbakır'da 4.0 büyüklüğünde deprem

Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde bir deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi; depremin merkezüssünün Ergani ilçesi, büyüklüğünün ise 4.0 olduğunu duyurdu.

Deprem çevre illerden de hissedildi.

Kandilli Rasathanesi'nin açıklamasına göre depremin derinliği 5.0 km olarak ölçüldü.

NACİ GÖRÜR'DEN AÇIKLAMA

Twitter'dan açıklama yapan Prof. Dr. Naci Görür, "Arkadaşlar, bu öğlen Ergani/Canveren’de 4,0 büyüklükte deprem oldu. Deprem Bitlis-Zagros Bindirme Kuşağının önünde ve güneyinde. Arap Levhası ile Anadolu Levhası arasındaki sıkışma sonucu olmalı. Sevgiyle" ifadelerine yer verdi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol