birgün

4° HAFİF YAĞMUR

Diyarbakır'da DEVA Partisi binasına molotoflu saldırı

DEVA Partisi'nin Diyarbakır'ın Lice ilçesindeki binasına molotof kokteylli saldırı düzenlendi. Olayı duyuran İl Başkanı Cihan Ülsen, saldırganların bir an önce yakalanması çağrısında bulundu.

GÜNCEL 08.11.2022 15:37
Diyarbakır'da DEVA Partisi binasına molotoflu saldırı Fotoğraf: Twitter / @CihanUlsen
Abone Ol google-news

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Diyarbakır İl Başkanı Cihan Ülsen, partisinin Lice ilçe binasına molotof kokteyli ile saldırı düzenlendiğini duyurdu.

Dün gece (7 Kasım) kimliği belirsiz kişi veya kişilerce yapılan saldırı sonucunda bina camlarının zarar gördüğünü belirten Ülsen, ilçe binasının yanındaki kıraathanede bulunan yurttaşların olayı farketmesi sayesinde yangının söndürüldüğünü açıkladı.

Ülsen, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "İlçe binamıza yapılan bu saldırıyı, demokrasiye yapılmış bir saldırı olarak görüyor ve şiddetle kınıyoruz. Güvenlik güçlerinden partimize ve demokrasiğye yapılan bu saldırının faillerinin bir an önce ortaya çıkarılması ve adalete teslim edilmesini bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol