birgün

4° AÇIK

YAŞAM 16.01.2021 22:41

Diyarbakır'da doğan 6 bacaklı kuzu şaşkınlık yarattı

Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde bir kuzu, 6 bacaklı olarak doğdu. Veterinere götürülen kuzunun, ‘gayet sağlıklı olduğu’ belirtildi.

Diyarbakır'da doğan 6 bacaklı kuzu şaşkınlık yarattı

Diyarbakır’ın Çınar ilçesine bağlı Düzova Mahallesi'nde küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan Maksut Bulut'a ait koyunlardan biri, ikisi boyun kısmında 6 bacaklı kuzu doğurdu.

Görenlerin şaşkınlıkla baktığı 6 bacaklı kuzu mahalle sakinlerinin ilgi odağı haline geldi.

Maksut Bulut, AA’ya yaptığı açıklamada, yaklaşık 20 gün önce sağlıklı bir şekilde doğan kuzunun 6 ayağının olduğunu görünce büyük şaşkınlık yaşadıklarını belirtti.

diyarbakir-da-dogan-6-bacakli-kuzu-saskinlik-yaratti-830026-1.

Babadan dededen hayvancılıkla uğraştıklarını ancak ilk defa böyle bir durumla karşılaştıklarını ifade eden Bulut, “Daha önce memleketimizde böyle bir şey görmedik. Babamıza, dedemize sorduk, 6 ayaklı olarak doğan bir kuzu görmemişler. Allah’ın takdiri, ne diyebiliriz. Doğum esnasında ters dünyaya geldi, ancak sağlığında her hangi bir sıkıntı yok, sütünü içiyor. Diğer kuzularla birlikte koşup eğleniyor. Onlardan tek farkı sadece 6 ayaklı olması” dedi.

Bulut, kuzuyu veterinere de gösterdiklerini şu an için gayet sağlıklı olduğunu belirttiklerini sözlerine ekledi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol