birgün

21° PARÇALI BULUTLU

Diyarbakır'da dört gazeteci gözaltına alındı

GÜNCEL 11.08.2016 10:06
Diyarbakır'da dört gazeteci gözaltına alındı
Abone Ol google-news

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde On Gözlü Köprü yakınlarında gerçekleşen saldırı sonrası haber takibi yapan muhabirler Hasan Akbaş, Fırat Topal, Serpil Berk ve Serbest Gazeteci Sertaç Kayar gözaltına alındı.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre; Evrensel gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Polat, Diyarbakır Valiliği Basın Müdürü Mustafa Çakmak'la görüştü. Savcılık tahkikatı olduğunu söyleyen Çakmak, gözaltıyı doğruladı.

Diyarbakır Barosu Başkanvekili Ahmet Özmen de başsavcıyla görüştü ve gözaltı işleminin gerçekleştiğini teyit etti. Gazetecilerin savcılığın talimatıyla gözaltına alındığı ve baronun olayın takipçisi olduğu bildirildi.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre; CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş'ın da valilikle görüştüğü ve olayı takip ettiği ifade edildi.

Gözaltındaki gazetecilerin TEM Şube'de tutulduğu belirtildi.

Diyarbakır On Gözlü Köprü yakınlarında polis aracının geçişi sırasında gerçekleşen saldırıda 5 sivil hayatını kaybetti, 5'i polis 12 kişi yaralandı.

Gazeteci Hasan Akbaş, saldırı sonrası gelişmeyi Twitter hesabından duyurmuş ve ardından haber merkezimizle iletişime geçmişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol