birgün

15° PARÇALI BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 13.08.2018 08:39

Dizi Kadrosundan çıkarılan Deniz Çakır: Duruşumdan taviz vermem

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinden ‘özel hayatı ve içkili görüntüleri’ iddiasıyla çıkarılan Çakır, “duruşumdan taviz vermeden yoluma devam edeceğim” açıklaması yaptı

Dizi Kadrosundan çıkarılan Deniz Çakır: Duruşumdan taviz vermem

Yandaş kanal ATV’de ekranlara gelen fenomen dizi ‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ın sevilen ve başarılı oyuncusu Deniz Çakır, eylül ayında başlayacak yeni sezon öncesi kadrodan çıkarıldı.

Oktay Kaynarca’nın canlandırdığı Hızır Çakırbeyli’nin eşi Meryem karakterine hayat veren Deniz Çakır, eylülde yeni bölümleriyle ekrana gelecek Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ın tanıtım çekimlerinde yer almayınca ayrılık iddiaları ortaya atıldı. Bu iddiaların ardından dizinin senaristi Bahadır Özdener ve Deniz Çakır’dan açıklamalar peş peşe geldi.

‘Deniz ile vedalaştık’

Bahadır Özdener, Instagram hesabından Deniz Çakır’ın da yer aldığı bir fotoğraf paylaştı ve altına şu notu düştü:

“Ayrılık vakti... Deniz ile vedalaştık. Olgunla da. Çok kıymetli oyuncularla çalıştık bugüne kadar. Yaptığımız işin zor yönlerinden biri bu ayrılıklardır. Yeni öykülere yelken açmak zamanı şimdi. Eminim Deniz ve Olgun yeni maceralarında çok başarılı olacaktır. Yeniden bilikte olmak da kısmet işi... Umarım yollarımız yeniden kesişir...”

‘Omurgalı olmanın erdemi’

Çakır da Instagram hesabından yaptığı paylaşım ile ayrılığı doğruladı. Başarılı oyuncu Çakır açıklamasında şu sözleri dile getirdi: “Üç sezon boyunca şahane bir macera yaşadık... Ben çok sevdim Meryem’i... Çok şey öğretti bana... Anne olmadan, anneliğin mucizesini tattırdı. Çok ağladı Deniz, Meryem’i hissetmeye çalışırken... Kalbimin Meryem kadar yandığını söyleyebilirim; o olmaya çalışırken... İyi ki de girdi hayatıma.. Şimdi bu maceranın sonuna geldik. Emeğime saygı duyan, bu macerada yol arkadaşım olan herkese bin minnet... Ben duruşumdan taviz vermeden ve omurgalı bir birey olmanın erdemiyle yoluma devam edeceğim. Hep öyle yaptım... “İyi insan” olmak güzel... Yanlış olanın karşısında durmak da... Her zaman sevgi ve umutla... Deniz çakır”

*****

‘Dik duruşun örnek olsun’

Oyuncu Deniz Çakır’a diziden ayrılığı sonrası anlamlı destek Çarkır'ın erkek arkadaşı sanatçı Güvenç Dağ Üstün’den geldi. Dağ, sosyal medyada birlikte oldukları fotoğraflarını paylaşarak yaptığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Emeğin değerini çok iyi bilen, ‘Türkiye’de kadın olmak’tan nasibini almış canım sevgilim! Omurgalı, onurlu, dik duruşun birçok kişiye örnek olsun. Seninle gurur duyuyorum. O büyük ustanın dediği gibi: En güzel günlerimiz, henüz yaşamadıklarımız...”

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız