birgün

18° AÇIK

EĞİTİM 15.12.2019 21:33

Doğa Koleji öğretmenlerinin hak arayışı devam ediyor

Doğa Koleji öğretmenlerinin hak arayışı devam ediyor

Aylardır maaş alamayan Doğa Koleji öğretmenleri yeniden iş bırakma kararı aldı.

Eğitim-öğretim ödenekleri ile birlikte aylardır maaşlarını alamayan Doğa Koleji öğretmenleri aralık ayının başında derleri boykot etmişti. Velilerden de destek gören öğretmenler, yarın yeniden iş bırakacak.

Öğretmenler tarafından sosyal medyada yapılan açıklamada, "Pazartesi iş bırakıyoruz! Üç aydır ücret almadan çalışıyoruz. Okuldan bizi dikkate alan tek bir açıklama yapılmadı. 4857 sayılı İş Kanunu'na göre işi bırakma hakkımız var. Yarın bu hakkımızı kullanıp çalışmayacağız. Bütün kampüslerde... Kamuoyuna duyuruyoruz..." ifadeleri kullanıldı.

NE OLMUŞTU?

Eğitim-öğretim ödenekleri ile birlikte aylardır maaşlarını alamayan Doğa Koleji öğretmenleri dersleri boykot etmişti. Öğretmenler bir taraftan maaşlarını alabilmek için mücadele ederken, bir taraftan da okullarının satışa konu olduğu iddialarıyla karşı karşıya kalmıştı. Doğa Koleji genel merkezinde genel müdür ile bir görüşme gerçekleştiren veli grubuna, okulun satıldığı, banka işlemlerinin bittiği ve en geç çarşamba günü bunun ilanının yapılacağının söylenmişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol