birgün

30° AÇIK

EĞİTİM 14.11.2019 01:39

Doğa Koleji velileri isyan etti

Doğa Koleji velileri isyan etti

Diren Kur

Doğa Koleji öğretmenlerinin uzun süredir maaşını alamadıkları iddiaları üzerine veliler basın açıklaması düzenledi. Son 9 aydır kurumun içinde bulunduğu ekonomik durumun çocuklarının eğitimine olumsuz yansımaları olduğunu belirten veliler, Doğa Koleji Genel Merkezi önünde toplandı.

Veliler adına basın açıklamasını okuyan Nurcan Tanır şunları söyledi: “65 Bine yakın öğrencisi olan bu kurumun, 15 binden fazla çalışanının yaşadıkları maaş mağduriyetlerini bile göz ardı ederek büyük bir özveriyle çalıştıklarını görüyoruz. Özellikle öğretmenlerimize minnettarız. Aylardır öğretmenler maaş alamazken, öğrencilerimiz öğretmenleri derse girmediği için mağdur olurken Milli Eğitim Bakanlığımızın almayı düşündüğü herhangi bir tedbir var mıdır? Çocuklarını Doğa Koleji’nde okutan veliler olarak endişe içindeyiz. Çalışan maaşları, bazı okulların kiraları ve hatta bazı gider faturalarının dahi ödenemez durumda olduğunu üzülerek duymaktayız. Bu durumda dahi, hiçbir Doğa velisinin şartlar düzeldiği takdirde çocuğunu okuldan almak gibi bir niyeti olmadığını düşünüyoruz. Çocuklarımız Doğa’da mutlu ve biz Doğa Kolejini seviyoruz. Veliler olarak süreci takip edeceğiz.”

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız