birgün

29° AÇIK

KÜLTÜR SANAT 04.06.2021 11:36

Doğan Duru: İki gitarımı satıp kiramı ödedim

Redd grubunun solisti Doğan Duru, sosyal medya hesabından, kirasını ödemek için iki gitarını da sattığını açıkladı. Duru, "Amacımız destek yaratmak değil sahneye çıkmak için şartları zorlamak olmalı" dedi.

Doğan Duru: İki gitarımı satıp kiramı ödedim

Redd grubunun solisti, bas gitaristi, söz yazarı ve besteci Doğan Duru, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla evinin kirasını ödeyebilmek için iki gitarını da sattığını duyurdu.

‘Kademeli normalleşme’ kararlarında müzisyen ve sahne emekçilerinin göz ardı edilmesine tepki gösteren Duru, bu konunun normalleştirilmemesi gerektiğinin altını çizerek şunları kaydetti:

“KİMSENİN KAHRAMANLIĞI YETERLİ OLMAZ”

“İki gitarımı sattım, kiramı ödedim. Müzisyenlere yardım, destek için enstrümanları satma konusunu üzüntüyle karşılıyorum. Destek, yardım vs gibi şeyler yerine sesimizi yükseltmeli sahnelerimize kavuşmalıyız. Bu konuyu normalleştirmeyelim, İsyan etme noktasındayız, edelim!!! Kimsenin kahramanlığının yeterli olmayacağı bir konu bu. Sahte kahramanların pelerinine vantilatör tutmayın. Bizim işimiz sahnede olmak. Başka bir çözüm yok. Amacımız destek yaratmak değil sahneye çıkmak için şartları zorlamak olmalı.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol