birgün

2° AÇIK

GÜNCEL 19.01.2021 15:09

Doğu Perinçek de koronavirüs aşısı yaptırdı

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, koronavirüs aşısı yaptırdı. Perinçek, "Aşı olmak günün vatandaşlık görevi" dedi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Meclis’te temsil edilen partilerin genel başkanlarını ‘örnek olmak’ amacıyla aşı yaptırmaya çağırmıştı. Meclis’te temsil edilmeyen Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in aşı olması dikkati çekti.

Doğu Perinçek de koronavirüs aşısı yaptırdı

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, İstanbul'daki Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'nde yeni tip koronavirüs (Covid-19) aşısı oldu.

Doğu Perinçek, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Koronavirüs aşısının Türkiye'de uygulanmaya başlanmasıyla birlikte, biz de Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'nde aşımızı oluyoruz" dedi.

Perinçek, paylaşımında "Aşı olmak günün vatandaşlık görevi" notunu düştü.

VATAN PARTİSİ MECLİS'TE TEMSİL EDİLMİYOR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Meclis'te temsil edilen tüm siyasi parti genel başkanlarını, Anayasa Mahkemesi Başkanını ve Meclis Başkanını arayarak aşı olmaya davet etmişti.

Koca, paylaşımında "Sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı aşı olmayı teşvik programı kapsamında mecliste temsil edilen tüm siyasi parti genel başkanlarını, Anayasa Mahkemesi Başkanımızı ve Meclis Başkanımızı arayarak aşı olmaya davet ettim. Kendilerine gösterdikleri nezaket için teşekkür ediyorum" ifadelerini kullanmıştı.

Doğu Perinçek'in genel başkanı olduğu Vatan Partisi, Meclis'te temsil edilmiyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol