Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ile geçtiğimiz günlerde Vatan Partisi'ne katılan Ethem Sancak'ın Suriye'ye gideceğini açıkladı.

Doğu Perinçek ve Ethem Sancak, Suriye'ye gidecek

Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı, Ulusal Kanal canlı yayınında partisinin Suriye ziyaretine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ile "Biz Amerika'ın desteğiyle iktidara geldik" sözleri sonrası AKP'den istifa ederek Vatan Partisi'ne katılan Ethem Sancak'ın 10-15 gün içinde Suriye'yi ziyaret edeceklerini duyurdu.

Bursalı, "Vatan Partisi önümüzdeki 10-15 gün içerisinde Doğu Perinçek başkanlığında Suriye'yi ziyaret edecek ve en üst düzeyde görüşme yapacak. Sayın Doğu Perinçek, Ethem Sancak ve önemli isimler yer alacak. 10-15 gün içerisinde bu ziyaret Şam'a yapılacak" ifadelerini kullandı.

Bursalı, şunları söyledi:

"Suriye Devleti ile uzun süredir görüşme halindeydik. Beşar Esad ile 2015’te görüşmüştük. Vatan Partisi Suriye devletiyle çok sık görüşüyordu. Suriye, Rusya, İran, Çin olmak üzere ilişkileri tamir etti. Vatan Partisi Asya'nın en güvenilir partisi. Övmek için söylemiyoruz. Bu Türkiye’nin menfaatleri Türkiye’nin geleceği açısından kritik. Ve bütün bu konuştuğumuz ekonomi ve güvenliği başta olmak üzere düzelecek. Ayrıntılı takvimi yakında paylaşacağız"