birgün

22° PARÇALI AZ BULUTLU

ÇALIŞMA YAŞAMI 25.06.2020 16:21

Doğuş Medya Grubu'nun 250 çalışanın işine son vereceği iddia edildi

Doğuş Medya Grubu’nun ekonomik nedenlerle yüzde 25’lik bir küçülme gerçekleştireceği, bu kapsamda da 250 kişinin işten çıkarılacağı iddia edildi

Doğuş Medya Grubu'nun 250 çalışanın işine son vereceği iddia edildi

Bünyesinde NTV ve Star gibi televizyon kanallarını bulunduran bulunduran Doğuş Medya Grubu büyük bir küçülmeye hazırlanıyor.

Medya Radar’da yer alan habere göre, giderek daha tek sesli bir medya düzeninin hüküm sürmeye başladığı Türkiye’de, gazete ve televizyonlara güvenin her geçen gün azalması, reklam gelirlerini de önemli ölçüde etkiledi.

Kurdaki fırlama, maliyetlerin artışı ve son olarak Covid-19 salgını ile birlikte ise ekonomik olarak iyice zor duruma düşen medya organları; faturayı bir kez daha emekçilere kesmeye hazırlanıyor.

YÜZDE 25 KÜÇÜLECEK

Son iki yıllık süreçte işsiz gazeteciler kervanına birçok isim katılırken, Ferit Şahenk’in sahibi olduğu Doğuş Medya Grubu’ndan da büyük bir küçülme hamlesinin geleceği öğrenildi.

İddialara göre, Doğuş Medya’da yüzde 25’lik bir küçülme gerçekleştirilecek. Bu da bin personeli bulunan grupta 250 kişinin işini kaybetmesi anlamına geliyor.

Küçülme planı ile ayrıca Star TV ve NTV yeni dönemde ana haber bültenlerini ortak yayınlayacak. Bu bülteni sunacak isim ise şu an Star TV Ana Haber’de izleyici karşısına geçen Nazlı Çelik olacak.

Kemer sıkma sürecinde ayrıca Doğuş Medya’nın Maslak’taki Doğuş Medya Center’dan Ayazağa’da bulunan genel müdürlüğe geçmesi planlanıyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız