birgün

23° PARÇALI BULUTLU

Doktorundan Cüneyt Arkın'ın ölümüyle ilgili açıklama

Hayatını kaybeden usta sanatçı Cüneyt Arkın'ın doktoru Ferah Ece, Arkın'ın ölümüyle ilgili yaptığı açıklamada "Belli bir yaştan sonra kalp kasları da çok kuvvetli olmadığı için kardiyak bir sebep daha doğrusu hem solunum hem kardiyak sebep diye düşünebiliriz." dedi.

GÜNCEL 28.06.2022 14:03
Doktorundan Cüneyt Arkın'ın ölümüyle ilgili açıklama Fotoğraf: İHA
Abone Ol google-news

Prof Dr. Ferah Ece, usta sanatçı Cüneyt Arkın'ın kalp durması sonucu hayatını kaybetmesine ilişkin açıklama yaptı.

Ece, Arkın'ın yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybettiğini söyleyerek "Kalp durmasıyla geldiği için büyük ihtimalle kardiyak bir problem olmuştur" ifadelerini kullandı.

Ece, şunları söyledi:

"Dün gece yarısından sonra ambulansla kalp durmasıyla hastanemize başvuran sanatçımız maalesef yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetmiştir. Ailesi başta olmak üzere sevenlerine baş sağlığı diliyoruz. Kalp durmasıyla geldiği için büyük ihtimalle kardiyak bir problem olmuştur. Belli bir yaştan sonra kalp kasları da çok kuvvetli olmadığı için kardiyak bir sebep daha doğrusu hem solunum hem kardiyak sebep diye düşünebiliriz. Akciğerlerin hasarlı olması kardiyak olarak da yük bindiriyor kalbe. Bu nedenle yaşlılığın verdiği etkiyle de organlar genç olduğu gibi kuvvetli değil"

İHA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol