birgün

19° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 04.01.2017 16:35

Dokuz Eylül'de laikliği savunan 7 öğrenci daha gözaltına alındı

Dokuz Eylül'de laikliği savunan 7 öğrenci daha gözaltına alındı

Dokuz Eylül Üniversitesi’nde bir grup öğrenci, Halkevleri üyesi Ayşegül Başar ve Hamit Dışkaya’nın dün akşam tutuklanmasını protesto etti. Eyleme müdahale eden polis 7 öğrenciyi gözaltına aldı.

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Öğrenci Kolektifi'nden bir grup, İstanbul’da Halkevi üyesi Ayşegül Başar ve Hamit Dışkaya’nın dün akşam gözaltına alınıp tutuklanmasını protesto etti. Fakülte yemekhanesinde laiklik bildirisini okumak isteyen öğrenciler özel güvenlik ve polisler tarafından darp edilerek 7 kişi gözaltına alındı. Yaşanan arbede esnasında yemekhanenin camları kırılırken, gözaltına alınan öğrenciler İl Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol