birgün

13° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 06.10.2021 13:20

Dokuz Eylül’de para imama emanet

“Hastalara Manevi Destek” projesi kapsamında ülke genelinde birçok hastanede din görevlileri çalışırken, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde unvanı imam olan Ahmet Yüksel’in maaş mutemedi olarak görev yaptığı ortaya çıktı.

Dokuz Eylül’de para imama emanet

Berkay SAĞOL

İktidarın her alanı dinselleştiren uygulamalarının en son halkası olan “Hastalara Manevi Destek” projesi tüm tepkilere karşın sürdürülüyor. Diyanet İşleri Başkanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında 2015 yılında imzalanan işbirliği protokolüyle hayata geçirilen proje kapsamında, ülke genelinde birçok hastanede din görevlileri çalışmaya devam ediyor.

AKP’de 14 yıl genel başkan yardımcılığı ve dört dönem milletvekilliği yapan Prof. Dr. Nükhet Hotar’ın 2018 yılından beri yönettiği Dokuz Eylül Üniversitesi’nde (DEÜ) yeni bir skandal ortaya çıktı. Ülke genelinde birçok hastanede "hasta ve hasta yakınları ile hastane personeline belirli aralıklarla motivasyon sağlamak" ve dini konularda danışmanlık hizmeti sunmak amacıyla hastanelere imam atanırken, Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’nde unvanı imam olan Ahmet Yüksel’in maaş mutemedi (devlet dairelerinde ve kimi işyerlerinde para götürüp getiren, kimi para işlerine bakan kişi) olarak görev yaptığı ortaya çıktı.

Sendika aidatı kesinti listesinde, maaş mutemedi olarak adı yazan Ahmet Yüksel’in yanı sıra listede Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi Başmüdürü Yunus Emre Dinçaslan ve Hastane Başhekim Vekili Prof. Dr. Semih Küçükgüçlü’nün onayı bulunuyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol