birgün

15° PARÇALI BULUTLU

EKONOMİ 31.03.2020 09:34

Dolar güne nasıl başladı?

İstanbul serbest piyasada dolar 6,5840 liradan, avro 7,2580 liradan güne başladı

Dolar güne nasıl başladı?

Koronavirüs salgınının dünya ekonomisine etkileri devam ediyor. Küresel piyasalar ABD Başkanı Donald Trump ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in petrol krizini aşmak için yaptığı telefon görüşmesinin yankılarını takip edecek.

Çin'de Şubat ayında keskin daralma gösteren imalat ve hizmet sektörü aktivitesi Mart ayında beklenenden daha güçlü toparlandı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından yaptığı 'Millete Sesleniş' konuşmasında koronavirüse karşı bir bağış kampanyası başlatıldığını duyurdu.

Serbest piyasalarda;

Dolar 6,5840 liradan, avro ise 7,2580 liradan güne başladı.

İstanbul Kapalıçarşı'da 6,5820 liradan alınan dolar, 6,5840 liradan, 7,2560 liradan alınan avro ise 7,2580 liradan satılıyor.

Dünkü kapanışta doların satış fiyatı 6,5790 lira, avronun satış fiyatı ise 7,2650 lira olmuştu.

İHA-AA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız