birgün

7° PARÇALI BULUTLU

EKONOMİ 17.12.2019 17:03

Dolar son iki ayın en yüksek seviyesinde: 5.88'in üzerini gördü

Erdoğan'ın İncirlik ve Kürecik üslerinin kapatılabileceğine dair açıklaması ardından Dolar/TL kurunda baş gösteren yüksek tansiyon bugün de devam ediyor. Haftaya 5.81'den başlayan kur, 5.88'in üzerini gördü

Dolar son iki ayın en yüksek seviyesinde: 5.88'in üzerini gördü

Yeni haftanın ilk gününde, son 2 ayın en yüksek seviyesini gören ve 5.85'in üzerine tırmanan dolar/TL kuru, bugün de yükselişe devam ediyor. Böylece, pazartesi sabah saatlerinde 5.81 lira seviyelerinde seyreden kur, 5.90'a dayandı.

Bu sabah ilk işlemlerde 5.84 seviyesinde olan dolar/TL, günün ikinci yarısında yükselişini artırdı ve 5.8850 ile gün içi en yüksek seviyeleri gördü. Kur, saat 17.05 itibarıyla 5.88 seviyesinde bulunuyor. Aynı dakikalarda euro/TL 6.56 liradan satılıyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol