birgün

12° AÇIK

EKONOMİ 23.03.2021 10:33

Dolar/TL'de hareketli seyir sürüyor

Merkez Bankası Başkanı'nın görevden alınmasının ardından hızlı dalgalanmalar yaşanan piyasalar haftanın ikinci gününde de hareketli seyrini sürdürüyor. Dolar 7,89 ile güne başladı, sabah saatlerinde 7,79 seviyesinde seyretti.

Dolar/TL'de hareketli seyir sürüyor

Pazar gece saatlerinde 8,47 TL’ye kadar yükseldikten sonra 8 TL’nin altına gerileyen dolar/TL dün 8 TL seviyelerinde dengelendi. Piyasalar kapandıktan sonra bir miktar daha geriledi. Akşam saatlerinde 7,80'inde altına gelen dolar/TL kuru haftanın ikinci iş gününde 7,88-7,95 TL bandında seyrediyor.

Avro/TL'de ise dünkü sert hareketlerde 9,15-10,08 gibi çok geniş bir aralıkta dalgalanmıştı. Kapanışı 9,25'ten yapan euro/TL, bu sabah saatlerinde yüzde 1,5 civarı yükselişle 9,40'ın üzerinde işlem görüyor.

Merkez Bankası görevden alma kararının ardından sert hareketlerin yaşandığı piyasa dün devre kesicilerin devreye girmesinin ardından Borsa İstanbul işlemlerine ara verilmişti. Borsa İstanbul, pay piyasasındaki tüm sıralarda işlemlerin geçici olarak durdurulduğunu Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) dün yaptığı açıklama ile duyurmuştu. Dün saat 10.30'dan itibaren seans kaldığı yerden devam etmiş ancak yüzde 10 değer kaybı yaşayan hisseler devre kesici ile daha fazla değer kaybı yaşamamıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol