birgün

8° PARÇALI BULUTLU

YAŞAM 11.09.2019 14:28

Down sendromlu Efe, 5 yıldır Aydın Büyükşehir Belediyesinde çalışıyor

Down sendromlu Efe, 5 yıldır Aydın Büyükşehir Belediyesinde çalışıyor

5 yıldır Aydın Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler biriminde çalışan down sendromlu Efe Kocaman'ın yurttaşlara tavsiyesi: "Aktif olmak lazım, çalışmak lazım."

Başkan Özlem Çerçioğlu'nun sosyal medya hesabından paylaştığı videoda işlerinden kesitler sunulan Efe Kocaman, "5 senedir çalışıyorum çok mutluyum" dedi.

Başkan Çerçioğlu ise Efe ile ilgili, "Efe 5 senedir bizimle birlikte çalışıyor. Kendisi belediyemizdeki en çalışkan ekip arkadaşlarımdandır" dedi.

Çerçioğlu, "Efe’nin de dediği gibi “çalışmak lazım.” Biz de Efe gibi güzel çocuklarımızın iş hayatında ve sosyal yaşamda daha aktif olabilmesi için çalışmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı

Kocaman, çalışkanlığıyla belediyenin en sevilen çalışanı oldu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız