birgün

33° AÇIK

YAŞAM 11.09.2019 14:28

Down sendromlu Efe, 5 yıldır Aydın Büyükşehir Belediyesinde çalışıyor

Down sendromlu Efe, 5 yıldır Aydın Büyükşehir Belediyesinde çalışıyor

5 yıldır Aydın Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler biriminde çalışan down sendromlu Efe Kocaman'ın yurttaşlara tavsiyesi: "Aktif olmak lazım, çalışmak lazım."

Başkan Özlem Çerçioğlu'nun sosyal medya hesabından paylaştığı videoda işlerinden kesitler sunulan Efe Kocaman, "5 senedir çalışıyorum çok mutluyum" dedi.

Başkan Çerçioğlu ise Efe ile ilgili, "Efe 5 senedir bizimle birlikte çalışıyor. Kendisi belediyemizdeki en çalışkan ekip arkadaşlarımdandır" dedi.

Çerçioğlu, "Efe’nin de dediği gibi “çalışmak lazım.” Biz de Efe gibi güzel çocuklarımızın iş hayatında ve sosyal yaşamda daha aktif olabilmesi için çalışmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı

Kocaman, çalışkanlığıyla belediyenin en sevilen çalışanı oldu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol