Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal "Türkiye, organize bir yağma çetesini elinde rehindir. Türkiye’de, Anadolu’nun Moğol istilasında gördüğü en büyük yağma hareketiyle karşı karşıyayız." dedi.

DP'li Uysal: Türkiye organize bir yağma çetesinin elinde rehin

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, partisinin Ankara il kongresinde konuştu. Gültekin Uysal, "Türkiye, organize bir yağma çetesini elinde rehindir. Türkiye’de, Türk tarihinin gördüğü, Anadolu’nun Moğol istilasında gördüğü en büyük yağma hareketiyle karşı karşıyayız. Milli güvenliği tehdit eder hale gelmiş bu yolsuzluk ve usulsüzlüklerle milyonlarca insanımızı yoksulluğa mahkum edeceksiniz, bir de elinizi kolunuzu sallaya sallaya hesap vermeden yürüyerek gideceksiniz… Ne kadar günahkar varsa hepsi eninde sonunda hesap verecek." dedi.

Gültekin Uysal, şunları söyledi:

"Maalesef bugün Türkiye, organize bir yağma çetesini elinde rehindir. Kendi evlatlarının geleceklerini 84 milyonun geleceğinden evla görenlerin elinde rehin vaziyettedir. Ülkenin kaynakları, adeta bir parti olmaktan çıkmış, bir kişinin fun clup’ı haline gelmiş ve organize bir yağma çetesinin elinde, 20 yıldır Cumhuriyet’in birikimleriyle beraber yarınlarımız ipotek altına alındı.

Üzülerek ifade ediyorum. Türkiye Cumhuriyeti, tarihinin en büyük buhranıyla karşı karşıyadır. ‘Devleti ele geçireceğiz’ diyerek çıkılan bu yolda ortaya konulan dönüşüm programlarıyla beraber devletin kurumları, derinliği yok edilmiştir. Bir kişinin şahsında, ‘Türkiye, meydan okumalarla karşı karşıyadır’ denilerek Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi adı altında bir keyfi rejim inşa ettiniz. İşte bu keyfi rejimin tabii çıktısı, 10 milyona yakın genç işsizlik tanımı içerisinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının işsiz kalmasıdır.

Türkiye’de, Türk tarihinin gördüğü, Anadolu’nun Moğol istilasında gördüğü en büyük yağma hareketiyle karşı karşıyayız. İşte bu yanlışları yapanlara, birileri istiyor ki gülücük saçalım. Gülücük saçacak falan değiliz. Milli güvenliği tehdit eder hale gelmiş bu yolsuzluk ve usulsüzlüklerle milyonlarca insanımızı yoksulluğa mahkum edeceksiniz, bir de elinizi kolunuzu sallaya sallaya hesap vermeden yürüyerek gideceksiniz… Ne kadar günahkar varsa hepsi eninde sonunda hesap verecek.

Biz, kiminle yaparız yapmayız ona bir şey demeyeceğim ama ittifak yapacağımızın ölçüsü şudur: Memleketi soyanla ittifak yapmayacağız, kul hakkı yiyenle ittifak yapmayacağız, pudra şekeri içenle ittifak yapmayacağız, memleketi ‘illet, zillet, PKK’lı, FETÖ’cü’ diye bölenle ittifak yapmayacağız. Demokrat Parti’yi ‘HDP ile iş birliği yaptı’ diye suçlayıp Dicle Belediye Başkanı’na AK Parti rozeti takanla ittifak yapmayacağız. Biz Türkiye ile, Türk milleti ile ittifak yapacağız."