birgün

6° PARÇALI BULUTLU

DP lideri Gültekin Uysal: Erdoğan o sözü bizden çalmaya kalktı

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, CHP'yi seçim sloganlarını çalmakla suçlamasına yanıt, Altılı Masa liderlerinden DP Genel Başkanı Uysal'dan geldi. Uysal, "Erdoğan o sözü bizden çalmaya kalktı, duvardan atlarken yakaladık. Yani çalamadı" ifadelerini kullandı.

GÜNCEL 28.01.2023 12:24
DP lideri Gültekin Uysal: Erdoğan o sözü bizden çalmaya kalktı
Abone Ol google-news

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal; AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın "CHP bizi taklit ediyor; ‘Yeter, söz milletindir.’ Bunu söyleyeli, ne kadar oldu, haberin yok mu?" sözlerine tepki gösterdi. Uysal, "Sizi taklit eden falan yok; Erdoğan o sözü bizden çalmaya kalktı, duvardan atlarken yakaladık. Yani çalamadı" dedi.

Erdoğan, dün (27 Ocak) Bilecik’te; "Şimdi bu CHP, çıkmış bizi taklit ediyor; ‘Yeter, söz milletindir.’ Bay Kemal, bunu biz söyleyeli ne kadar oldu, haberin yok mu?" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'a yanıt DP Genel Başkanı Uysal'dan geldi. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Uysal, "Sizi taklit eden falan yok; Erdoğan o sözü bizden çalmaya kalktı, duvardan atlarken yakaladık. Yani çalamadı" ifadelerini kullandı.

'Yeter söz milletindir' sloganını ilk olarak 73 yıl önce 1950 Türkiye genel seçimlerinde dönemin muhalefeti olan Demokrat Parti kullanmıştı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol