birgün

18° AÇIK

DP’nin binası sanayi atık merkezi oldu: 'Cumhur İttifakı'na destek verin' diyorlar, bu bir rüşvettir

Demokrat Parti (DP) Genel Merkezi arsasının 'sanayi atık merkezi' ilan edildi.  DP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, "Bunu çözün diyoruz’ 'Cumhur İttifakı'na destek verin' diyorlar. Bu rüşvettir, haksızlıktır, zulümdür. Rüşvetinizi almayacağız" dedi.

SİYASET 18.01.2022 14:59
DP’nin binası sanayi atık merkezi oldu: 'Cumhur İttifakı'na destek verin' diyorlar, bu bir rüşvettir
Abone Ol google-news

Turgut Özal döneminde yaptırılan ve ANAP-DYP birleşmesi sonrası Demokrat Parti (DP) Genel Merkezi olan binanın arsası, ‘Sanayi Atık Merkezi’ ilan edildi. Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ve Demokrat Parti Ankara İl Başkanı Erkin Delikanlı, DP Genel Merkezi önünde açıklama yaptı.

Açıklamada öne çıkan başlıklar şöyle:

"Demokrat Parti olarak adalet istiyoruz, hukuk istiyoruz, hakkımızı istiyoruz. DP Genel Merkezi Ankara’nın göbeğinde bir bina. Hemen arkası Dışişleri Bakanlığı. Ama genel merkezimiz sanayi depolama alanı ilan edildi, adeta göle döndü. Bu hak mı bu adalet mi?

BU BİR RÜŞVETTİR

Ankara’nın göbeğinde sanayi depolama alanı olarak Demokrat Parti Genel Merkez binasını mı buldunuz? “Bunu çözün” diyoruz. Diyorlar ki “Cumhur İttifakı’na destek veriniz.” Bu rüşvettir, haksızlıktır, zulümdür. Ne yaparsanız yapın, milletin yanındayız, milletle beraberiz, Millet İttifakı’ndayız. Susmayacağız, yılmayacağız, rüşvetlerinizi almayacağız ama bu zulmü de unutturmayacağız."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol