birgün

20° PARÇALI AZ BULUTLU

DSÖ: Afrika'da Covid-19 vakaları tespit edilenden 100 kat daha fazla

DSÖ Afrika Direktörü Dr. Matshidiso Moeti, Afrika kıtasındaki Covid-19 vaka sayısının tespit edilenden 100 kat daha fazla olduğunu söyledi. Moeti, kıta nüfusunun yüzde 65'inden fazlasının enfekte olduğunu ifade etti.

DÜNYA 07.04.2022 23:37
DSÖ: Afrika'da Covid-19 vakaları tespit edilenden 100 kat daha fazla
Abone Ol google-news

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Afrika kıtasındaki nüfusun yüzde 65'inden fazlasının Covid-19'a yakalandığının tahmin edildiğini belirtti.

DSÖ Afrika Direktörü Dr. Matshidiso Moeti, haftalık basın toplantısında, Afrika ülkelerinde tespit edilemeyen Covid-19 vakalarına dikkat çekti.

Kıtadaki Covid-19 vaka sayısının tespit edilenden 100 kat daha fazla olduğunu söyleyen Moeti, kıta nüfusunun yüzde 65'inden fazlasının enfekte olduğunu kaydetti.

Moeti, "Afrika nüfusunda genç ve belirti göstermeyen kişilerin olması normal" dedi.

Afrika'da Covid-19 vaka sayısı 12 milyona yaklaşırken, iyileşenlerin sayısı 11 milyonu geçti.

(AA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol