birgün

10° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 20.02.2020 11:47

DSÖ'den Mısır’daki Koronavirüs taşıyan hasta için açıklama

DSÖ, Koronavirüs taşıdığı tespit edilen bir hastanın artık virüs taşımadığını açıkladı

DSÖ'den Mısır’daki Koronavirüs taşıyan hasta için açıklama

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Mısır’da daha önce Koronavirüs tespit edilen hastanın iyileşmeye başladığını ve virüsü artık taşımadığını açıkladı.

Reuters’in haberine göre, DSÖ Sözcüsü Inas Hamam yaptığı açıklamada, ‘Hasta 14 günlük sürenin tamamı bitene kadar karantinada kalacak ve tamamen iyileşmesini sağlamak için gerekli testlerden geçecektir.’dedi.

Mısır, Koronavirüs taşıyan bir kişinin tespit edildiğini geçen hafta doğrulamıştı. Bu vaka Afrika’da da yaşanan ilk ve tek Koronavirüs vakası.

Çin'de ortaya çıkan ve hızla dünyaya yayılan Koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı 2 bin 120'ye yükseldi. Vaka sayısı 74 bin 576'ya yükseldi, son 24 saatte 114 kişi hayatını kaybetti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız