birgün

23° AZ BULUTLU

DÜNYA 06.10.2020 17:59

DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus: Covid-19 aşısı yıl sonuna kadar hazır olabilir

Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Ghebreyesus, koronavirüse karşı geliştirdikleri aşının yıl sonuna kadar hazır olabileceğini duyurdu.

DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus: Covid-19 aşısı yıl sonuna kadar hazır olabilir

Dış Haberler Servisi

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, bugün yaptığı açıklamada, herhangi bir detaya girmeden yeni tip koronvirüse (Covid-19) karşı bir aşının yıl sonuna kadar hazır olabileceğini söyledi.

Reuters'in haberine göre, Ghebreyesus, örgütün pandemi üzerine iki günlük yürütme toplantısı sonunda, “Aşılara ihtiyacımız olacak ve bu yılın sonuna kadar bir aşımızın olması umudu var" diye konuştu.

DSÖ'nün COVAX küresel aşı tesisinin üretim hattında 2021 yıl sonuna kadar 2 milyar doz dağıtılması hedeflenen 9 deneysel aşı bulunuyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol