birgün

24° AÇIK

GÜNCEL 12.05.2021 14:17

DSÖ: Hindistan varyantı 44 ülkeye yayıldı

Dünya Sağlık Örgütü, Hindistan varyantının toplamda 44 ülkeye yayıldığını ve Hindistan dışında en yoğun olarak görüldüğü bölgenin ise İngiltere olduğu açıklandı

DSÖ: Hindistan varyantı 44 ülkeye yayıldı

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), koronavirüsün Hindistan varyantının toplamda 44 ülkeye yayıldığını açıkladı.

Açıklamada, koronavirüs vakalarının toplandığı veritabanında yer alan 4 bin 500'den fazla örnekte bu Hindistan varyantına rastlandığı belirtildi. Varyantın Hindistan dışında en yoğun olarak görüldüğü bölgenin ise İngiltere olduğu açıklandı.

DSÖ, Pazartesi günü Hindistan'da ortaya çıkan B.1.617 mutantını 'endişe verici' olarak sınıflandırılmıitı. Örgüt varyantın diğer mutasyonlarla kıyaslandığında daha bulaşıcı olduğuna ve ayrıca antikorlara karşı da daha az tepki gösterdiğine dikkat çekti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol