DSP, İstanbul adayı Aydın’ı yarıştan çekti

12.05.2019 14:44 SİYASET
DSP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Muammer Aydın, YSK’nin kararı sonrasında 23 Haziran’da yapılacak seçimde aday olmayacağını açıkladı. Konuyla ilgili konuşan DSP Genel Başkanı Önder Aksakal da “YSK hukuksuz şekilde sandık kurullarını gerekçe göstererek yenilenmesine karar verdi. Böylesi bir kanunsuzluğa DSP olarak sessiz kalamayız bu yüzden İstanbul adayımız çekildi. Yeni bir aday gösterilmiyor,” dedi. Aynı […]

DSP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Muammer Aydın, YSK’nin kararı sonrasında 23 Haziran’da yapılacak seçimde aday olmayacağını açıkladı.

Konuyla ilgili konuşan DSP Genel Başkanı Önder Aksakal da “YSK hukuksuz şekilde sandık kurullarını gerekçe göstererek yenilenmesine karar verdi. Böylesi bir kanunsuzluğa DSP olarak sessiz kalamayız bu yüzden İstanbul adayımız çekildi. Yeni bir aday gösterilmiyor,” dedi.

Aynı zaman DSP Genel Başkan Yardımcısı da olan Muammer Aydın, YSK’nin İstanbul seçimlerini tekrarlama kararı almasının ardından “DSP, YSK eliyle yapılan hukuksuzluklar karşısında sessiz kalmayacak kendine düşeni ve gereğini yapacaktır. Tüm halkımız bundan emin olmalıdır,” açıklamasında bulunmuştu.

Muammer Aydın, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nde 30.766 oy almıştı.